دوره تاسیسات الکتریکی (+۱۰ساعت حل پروژه رایگان)

خلاصه ای از دوره:

دوره تاسیسات الکتریکی به عنوان یک دوره جامع می تواند کمک شایانی به بالابردن دانش و تجربه مهندسان در صنعت برق بکند. مهندسانی که به تازگی از دانشگاه فارغ شده اند جهت رقابت در بازار کار نیاز به دوره های تخصصی و جامعی مانند تاسیسات الکتریکی دارند. بسیاری از فراگیرانی که این دوره را گذرانده اند، ضمن حفظ ارتباط مستمر با اساتید، توانسته اند در بازار کار موفقیت های درخور توجهی به دست آورند. دوره تاسیسات الکتریکی این امکان را به فراگیران می دهد تا پس از اتمام دوره توانایی طراحی انواع پروژه های ساختمانی، نیمه صنعتی و صنعتی را پیدا کنند. افرادی که این دوره را می گذرانند حداقل دانش خود را در حدود ۳ تا ۵ سال ارتقا میبخشند. همچنین این دوره به عنوان پیش نیاز دوره های تخصصی دیگری مانند حفاظت و رله، طراحی پلنت های صنعتی، تابلوهای الکتریکی و … شناخته می گردد.

مدت برگزاری دوره:

126 ساعت + (10 حل پروژه رایگان) / 20 روز / 10 هفته / 2.5 ماه

زمان برگزاری:

پنج شنبه ها و جمعه ها (3 بخش 2 ساعته)

مخاطبان:

دانشجویان و مهندسان برق (قدرت، الکترونیک، کنترل، مخابرات) در عرصه های مهندسين مشاور، طراحان،واحدهاي مناقصات و پيشنهادات، بهره برداران، شركت هاي پيمانكاري اجرايي، گروه هاي تست و راه اندازي، بهره برداران، تعميرات و نگهداري

هدف دوره:

آشنایی با طراحی تاسیسات الکتریکی، آشنایی با تجهیزات و ادوات مختلف برق، توانایی انجام آنالیز پخش بار و آنالیز اتصال کوتاه، آشنایی با سیستم های جریان ضعیف، آشنایی با طراحی ارتینگ، انجام پروژه

مدارک ارائه شده به رایگان

ارائه یک DVD اطلاعات و مدارک فنی شامل: نمونه مدارک طراحی (گزارش فاز های مختلف، دیتا شیت، نقشه های مختلف به فرمت Autocad، مشخصات فنی، نمونه مدارک محاسباتی، ITP، MTO ؛ کاتالوگ تجهیزات؛ فایل الکترونیک فهرست بها، نشریه 110، کلیه استاندارد های بین المللی IEC، IEEE و استاندارد های داخلی مورد نیاز، Handbook های مورد نیاز ؛
ارائه نرم افزارهای ETAP، Dialux و Indelec (مطالعات صاعقه گیر)
ارائه جزوه در هر بخش (محتوای DVD)

امکانات رفاهی:

2 وعده پذیرایی (چاشت و عصرانه)

نفرات آموزش دیده تا به امروز:

609 نفر

دفعات برگزاری دوره تا به امروز:

33 دوره

جزئیات سرفصل ها

عنوان جزئیات ساعت
تاسیسات الکتریکی ۱- آشنایی با مدارک پروژه (رویۀ تولید مدارک، معرفی پیش نیازهای طراحی، شناخت روند طراحی، نظارت و اجرای پروژه، هماهنگی های مورد نیاز با بخش های مکانیک، معماری و سازه، شناخت و تعاریف فازبندی های پروژه و …)
۲- محاسبات بار (برآورد بارهای پروژه های تاسیساتی بر اساس مقررات وزارت نیرو و مقررات ملی ساختمان، شناخت و به کارگیری ضرایب همزمانی و بهره برداری و …)
۳- بررسی سیستم های توزیع برق داخل و خارج ساختمان، پستهای عمومی، اختصاصی و پاساژ
۴- شناخت مشخصات فنی ترانسفورماتورها و سایزینگ آنها
۵- تابوهای MV و LV (بررسی مشخصات فنی و سایزینگ تجهیزات تابلوهای MV و LV شامل کلیدهای فشار متوسط، فشار ضعیف: ACB, MCCB, MPCB, MCB، فیوز و کنتاکتور، آشنایی با ساختار انواع تابلوهای MV و LV، فیدر سایزینگ برای بارهای موتوری و غیر موتوری و …)
۶- شناخت و سایزینگ کابل (بررسی مشخصات فنی کابل های MV و LV، سایزینگ کابل بر اساس ضرایب اصلاح، افت ولتاژ، اتصال کوتاه و …، آشنایی با انواع روش های کابل کشی از قبیل ترنچ، دفنی، سینی کابل و نردبان کابل، داکت بانک و …)
۷- جبران سازی ضریب توان (محاسبات توان راکتیو، بانک خازنی و حفاظت خازن)
۸- موتورهای الکتریکی القایی (بررسی انواع کارکرد بر اساس NEMA، بررسی روش های استارت موتور و مقایسه آن ها با یکدیگر و …)
۹- دیزل ژنراتور (معرفی مودهای مختلف کاری دیزل ژنراتورها بر اساس ISO 8528 و اثر آن ها در سایزینگ، بررسی مشخصات فنی دیزل ژنراتورها، سایزینگ دیزل ژنراتورها بر اساس بارهای موتوری و غیر موتوری و …)
۱۰- سیستم UPS (بررسی انواع UPSها، مشخصات فنی و مدارات آن ها، معرفی باتری ها و معیارهای سایزینگ آن ها، نحوه سایز کردن UPS در پروژه های تاسیساتی)
۱۱- اتصال کوتاه (محاسبات اتصال کوتاه سه فاز و تک فاز بر اساس IEC 60909 و بررسی اثرات آن روی تجهیزات، بررسی شرایط قطع تجهیز حفاظتی در هنگام اتصال کوتاه تکفاز و …)
۵۴
طراحی شبکه های تاسیسات برق با نرم افزارETAP
دانلود نرم افزار ETAP 16
۱- معرفی نرم افزار
۲- آشنایی و وارد نمودن اطلاعات ( Power Grid، باس بار، ترانسفورماتور، دیزل ژنراتور، کابل ها، کلید های MV (دژنکتورها)، کلیدهای LV، موتور، Static Load و Lump Load)
۳- آنالیز پخش بار در ETAP
۴- آنالیز اتصال کوتاه در ETAP
۵- آنالیز موتور استارتینگ در ETAP
۱۲
طراحی روشنایی با استفاده از نرم افزار Dialux۱- طراحی روشنایی در فضاهای داخلی با نرم افزار Dialux
۲- طراحی روشنایی در فضاهای خیابانی با نرم افزار Dialux
۳- برق رسانی و مداربندی مربوطه
۴- معرفی سیستم های روشنایی هوشمند (DALI)
۲۴
طراحی سیستم های جریان ضعیف۱- معرفی انواع سیستم های جریان ضعیف
۲- سیستم اعلام حریق
۳- سیستم تلفن و شبکه
۴- سیستم پیجینگ
۵- سیستم دوربین مدار بسته
۶- سیستم آنتن مرکزی
۷- BMS در ساختمان های مدرن و همچنین انواع روش های مدیریت ساختمان
۱۸
طراحی ارتینگ تاسیسات و ارتینگ تجهیزات و طراحی صاعقه گیر)۱- آشنایی با انواع سیستم های توزیع ارت
۲- طراحی سیستم های ارتینگ جهت تولید نقشه های تاسیسات الکتریکی
۳- بررسی ارتینگ تجهیزات الکترونیکی بصورت خاص
۴- آشنایی با همبندی (Bounding)
۵- استفاده از نرم افزار ETAP در محاسبات ارتینگ شبکه LV
۶- صاعقه گیر (صاعقه گیرهای الکترونیکی و فاراده، آشنایی با SPD)
۱۲
Workshop حل پروژه های مختلف تاسیسات و روشنایی در ساختمان های مسکونی و ساختمان های نیمه صنعتی (مرور بخش های مختلف دوره)۶
مجموع۱۲۶
ساعت

توجه: تدریس ترتیب ذکر شده در سر فصل ها بر اساس نظرات اساتید قابل تغییر می باشد.

دوره های مرتبط:
۱- تابلوهای الکتریکی
۲- دوره روشنایی و نورپردازی
۳- دوره ارتینگ و صاعقه گیر
۴- دوره هوشمندسازی ساختمان BMS 

ویدیوهای دوره

فیلم مشاوره ای دوره ی آموزشی تربیت کارشناس تاسیسات الکتریکی، در این ویدیو سعی شده تا به سوالات اساسی مخاطبین این دوره پاسخ داده شود.

 

تجهیزات آموزشی

برای دیدن تجهیزات به علاوه توضیحات روی عکس ها کلیک کنید.

عنوان  جزئیات  ساعت تاسیسات الکتریکی 1- آشنایی با مدارک پروژه (رویۀ تولید مدارک، معرفی پیش نیازهای طراحی، شناخت روند طراحی، نظارت و اجرای پروژه، هماهنگی های مورد نیاز با بخش های مکانیک، معماری و سازه، شناخت و تعاریف فازبندی های پروژه و ...) 2- محاسبات بار (برآورد بارهای پروژه های تاسیساتی بر اساس مقررات وزارت نیرو و مقررات ملی ساختمان، شناخت و به کارگیری ضرایب همزمانی و بهره برداری و ...) 3- بررسی سیستم های توزیع برق داخل و خارج ساختمان، پستهای عمومی، اختصاصی و پاساژ 4- شناخت مشخصات فنی ترانسفورماتورها و سایزینگ آنها 5- تابوهای MV و LV (بررسی…

امتیاز فراگیران به این دوره: 4.38 ( 7 فراگیر به این دوره امتیاز داده اند)
شما هم اگر این دوره را گذرانده اید به آن امتیاز دهید و نظر خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نقد و بررسی‌ها

 1. :

  من سال ۹۶ دوره ی زمستان شرکت کردم و خیلی خیلی از این دوره راضی بودم … مهندس شکویی یکی از بهترین اساتید بنده بودن و مباحثی که ایشون تدریس کردن تاثیر مستقیم در قبول شدن در مصاحبه استخدامی داشتن و موقعیت های شغلی خوبی برای من بوجود آورد.
  من که خیلی راضی بودم از این دوره …

 2. :

  سلام خسته نباشید،
  باور کنید چند سال میخوام دوره های شما رو شرکت کنم ولی از شنبه تا چهارشنبه سر کارم و ساکن اهواز، الان خیلی از آموزشگاه ها دوره های آنلاین برگذار می کنن اونقدری تکنولوژی پیشرفت کرده که حتی نشه فیلم های آموزشی این دوره ها رو کپی کرد و محدود به یک سیستم می شن چرا شما دوره ها رو همزمان آنلاین و حضوری یا آنلاین برگذار نمی کنید؟ از نظر هزینه تجهیزات واقعا پول زیادی لازم نیست صرف کنید، ماشالله اینترنت توی همه شهر ها هم که سرعت بالایی داره، افراد زیادی مثل من وجود دارن که واقعا سخت واسشون بیان تهران و برگردن.

  با تشکر

  • :

   سلام، ممنونیم از نظر شما، در پاسخ به شما باید بگوییم MeM نسبت به کیفیت برگزاری دوره ها و یادگیری فراگیران بسیار حساس است، از این رو ما تجربه های ناموفقی رو در زمینه برگزاری دوره های آنلاین داشتیم که بازدهی آموزشی بالایی برای فراگیران نداشت. در نهایت امیدواریم شرایطی براتون به وجود بیاد تا بتونیم به صورت حضوری در خدمتتون باشیم.

 3. :

  والا ما نمی خوایم نون کسی رو آجر کنیم ولی خودمونم می خواییم از اجر نون در آریم، اصلا کارایی نداره بگیر نگیر داره، از کلش تهش ۲۰ ساعتش به درد بخوره، فقط ملا نویسیه مفهومی نیس …آدم کیف نمی کنه که آپدیت شده… مدرک مدرک مدرک ، موفق باشن
  عمراَ این نظرو بنویسین ….

  • :

   سلام و عرض ادب، متاسفانه ما منظور دقیق شما رو متوجه نشدیم، ای کاش مشخصا ضعف های دوره رو بیان می کردید، ما تاکیدی روی مدرک به هیچ وجه نداریم و اصولاً کسانی که فقط به خاطر مدرک می خواند تشریف بیاورند را تقبیح می کنیم، در هر صورت امیدواریم موفق باشید.

 4. :

  سلام برای شهرستانی ها چه برنامه ای دارین که بتونن بهرمند بشن از مجموعه mem

  • :

   سلام بر شما، به دوستانی از شهر های دیگه تشریف میارن خوابگاه معرفی میشه میتونید شماره های خوابگاه رو از آموزش MeM دریافت کنید.

 5. :

  باسلام و احترام
  این دوره (ها) به لحاظ عملی تا چه حدی میتونه تاثیر گذار باشد
  خیلی ممنون

  • :

   سلام بر شما
   ما با بکارگیری اساتید متخصص و مشغول در صنعت سعی کردیم دوره ها رو هرچه بیشتر به صنعت و پروژه های واقعی نزدیک تر کنیم. طبعا تلاش فراگیران هم در موفقیت آنها تاثیر بزرگی خواهد داشت.

 6. :

  با سلام
  لطفا از کلاسهای دوره ها فیلم تهیه شود تا برای کسانی که نمی توانند در دوره ها شرکت کنند نیز قابل تهیه باشد. و مانند بسیاری از سایتهای دیگر این دوره ها به صورت اینترنتی قابل فروش و عرضه باشند.
  امتیاز داده شده به دوره ها صوری بوده و فقط برای ارسال نظر است.
  ممنون

  • :

   سلام، ممنون از نظر شما، در حال حاضر MeM برنامه ای برای ضبط فیلم ها و عرضه آن ندارد، امیدواریم در آینده شرایطی براتون به وجود بیاد که بتونید در دوره ها شرکت کنید.

 7. :

  دوره بسیار عالی است.